Funkcjonalne drzwi w naszych domach

Bez kategorii 0 comments

Właściwy wybór drzwi wewnetrznych i zewnętrznych do domu lub mieszkania to poważna decyzja podejmowana raz na wiele lat. Muszą być wykonane z jak najlepszych materiałów, dzięki czemu nie ulegną wypaczeniu czy innym dosyć często spotykanym uszkodzeniom mechanicznym.

Wysokiej jakości drzwi – ozdoba każdego wnętrza.

Nie da się ukryć, że jest to jeden z najważniejszych elementów wykończenia każdego wnętrza, mający znaczenie nie tylko czysto estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne, oddzielając od siebie poszczególne pomieszczenia i dając domownikom niezbędne poczucie dyskrecji oraz intymności. Można w tym celu zastosować wiele różnych rodzajów skrzydeł drzwiowych, dobranych w zależności od stylu, w jakim urządziliśmy dom. W minimalistycznych futurystycznych wnętrach najlepiej sprawdzą się nowoczesne drzwi wewnętrzne, a dom w stylu rustykalnym będzie wymagał zamontowania drzwi wewnętrznych drewnianych, rzeźbionych w ludowe motywy. Obecnie zmieniło się też podejście do kwestii ich kolorystyki, a gama dostępnych w sklepach odcieni może wręcz przyprawić o ból głowy. Do lamusa odchodzą na szczęście tak nielubiane drzwi wewnętrzne białe, których kolor wymagał od nas praktycznie corocznego ich malowania. Dzięki takiej ilości kolorów do wyboru możemy je bez problemu dopasować do ścian, zasłon, a nawet pokrycia mebli. Coraz częściej uciekamy też z bloków do przestronnych domków jednorodzinnych, co oprócz niewątpliwych zalet może także powodować kłopoty z doborem do rozmiaru otworu drzwiowego właściwych drzwi wewnętrznych. Wymiary ich są co prawda w większości przypadków standardowe, ale czasem konieczne będzie złożenie indywidualnego zamówienia bezpośrednio u producenta. Można jednak tego uniknąć, kupując drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, które zazwyczaj udaje się w miarę dokładnie dopasować do szerokości i wysokości miejsca, w którym będą montowane.

Bezpieczeństwo mienia i rodziny oraz ochrona przed zimnem.

O ile dobór właściwych drzwi wewnętrznych nastręcza wiele problemów, to wybór drzwi zewnętrznych do domu lub mieszkania jest zdecydowanie prostszy. Najważniejszą ich cechą, do której przywiązujemy szczególną uwagę, jest dobra ochrona przed zimnem i próbami włamania. Tutaj również mamy dostępne tradycyjne modele drewniana, ale lepiej zdecydować się na nowoczesne drzwi zewnętrzne, które idealnie będą się komponowały z kształtem budynku. Duże znaczenie ma też rodzaj materiału, z jakiego zostały wyprodukowane, a tanie drzwi zewnętrzne PCV mogą nie wytrzymać zarówno przemarzania, jak i uszkodzeń mechanicznych, na które często są wystawione. Na taki poziom odporności i bezpieczeństwa można liczyć dopiero przy solidnych drzwiach zewnętrznych stalowych zamontowanych w odpowiednich ościeżnicach. Posiadają one specjalne wzmocnienia w postaci bolców uniemożliwiających wyważenie czy zdjęcie ich z zawiasów, a atestowanych zamków nie sforsuje nawet doświadczony włamywacz. Nie trzeba od razu inwestować w drogie i wyjątkowo kłopotliwe w montażu drzwi zewnętrzne antywłamaniowe, aby nasza rodzina mogła czuć się całkowicie bezpiecznie.

Author admin

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *